top of page

"Alchera" - Tiyatro Tam - Aralık Sahne

10 Eylül 2023 akşamı topluluk olarak Tiyatro Tam ekibinin davetiyle "Alchera" oyununu izleyip sonrasında da Aralık Sahne'nin fuaye alanında söyleşi gerçekleştirdik. Hem ekiple tanışmak hem de Alchera'yı her yönüyle ele alıp konuşmak bizim için çok keyifliydi.

Üç bölümden oluşan oyunun geçişlerini ve bölümleri arasındaki bağlantılara dair sorularımızı oyunun yazarı Belgin Karar'a yönelttik. Oyunun yönetmeni Cem Karar'a yönelttiğimiz sorular ise genellikle biçim üzerine oldu. Reji tercihleri ve prova çalışmalarında dikkatimizi çeken noktaları kendisinden dinlemek oldukça keyifliydi. Oyuncular Gülşah Bayraktar ve Pınar Yüksel'den metni içselleştirme süreçlerini dinledik. Ayrıca yine Cem Karar'dan Tiyatro Tam'ın kuruluş ve işleyişine, çıkardıkaları oyunlara dair bilgiler almış olduk. Fuayemiz bitse bile Aralık Sahne'nin bahçesinde metnin felsefesine dair gerçekleştirdiğimiz uzun soluklu konuşmalar hem ekibi hem de biz seyircileri oldukça tatmin etti.


Fuaye Ankara seyirci topluluğu olarak tiyatronun daha çok konuşulup tartışılması gerektiğini düşünüyoruz. Oyun ve özellikle fuaye davetleriyle bize bu fırsatı tanıdıkları için Tiyatro Tam ekibine çok teşekkür ederiz.

7 görüntüleme

Comments


bottom of page