top of page

"Tek Başına" - Heveskâr Tiyatro - Fade Stage

18 Eylül 2023 tarihinde Fuaye Ankara topluluğu olarak Heveskâr Tiyatro'nun davetiyle, Fade Stage sahnesinde "Tek Başına" oyununu izledik ve oyun sonrasında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Fuaye söyleşimize Heveskâr Tiyatro'yu tanıyarak başladık. ODTÜ Oyuncuları'yla başladıkları tiyatro yolculuğuna "hevesle" devam eden ekip profesyonel hayatlarının yanında sahnelere de oyunlar üretiyor.

Konuştuğumuz diğer konu oyunculuk oldu. Oyunda üç kadına hayat veren Nurtaç Gür'e sorularımız karakterlerine hazılanış süreçlerine dair oldu.


Üç kadını içselleştirirken ve özellikle de son karakterine çalışılırken hissettiklerini merakla dinledik. Ayrıca "Tek Başına" oyununu uyarlayan da kendisi. Farklı kaynaklardan alınan üç kadın hikayesini kolaj bir şekilde sahneye uyarlamıştı Nurtaç Gür ve bu kadınları seçerken nelere dikkat ettiğini aktardı bizlere.

Oyunun yönetmeni İlker Karabulut ile reji tercihlerini konuştuk. Özellikle sahne aralarındaki seçimleri, müziksizliğin oyuna katkısı gibi konular biz seyircilerin ilgisini çekti. Ekip olarak oyunlara çalışma aşamaları da fuaye söyleşimiz esnasında konuşulan diğer konular oldu.


Hem oyun metnine dair hem harika oyunculuğa hem de nokta atışı reji seçimlerine dair pek çok konunun konuşulduğu bu güzel fuaye için Heveskâr Tiyatro ve Fade Stage'e teşekkür ederiz.

6 görüntüleme

Comments


bottom of page