top of page

Sezon Finali 2024


FUAYE'DE SEZON FİNALİ!


Dün akşam Fuaye müdavimlerimizle bir araya geldik ve ilk sezonumuza nokta koyduk (sağ alt köşedeyiz). Geçirdiğimiz bu sezondaki beğeni ve eleştirilerimizle birlikte, gelecek sezona dair beklentilerimizi de dile getirdik. Konuştuğumuz oyunlara dair beğenilerimiz farklılaştıkça eğlendik, yeni haberler duydukça şaşırdık. Bu sezon bizler için yorucuydu, ama kesinlikle tatmin edici bir yorgunluk yaşadığımızı söylemeliyiz. Çünkü Ankara sahnelerini seviyor ve bu sahneler paydasında bir araya gelip tiyatro konuşmaktan son derece keyif alıyoruz.


Kurulduğumuz Ağustos 2023'ten bu yana 42 fuaye etkinliği gerçekleştirdik. Bu etkinliklerde 42 farklı oyun izleyip üzerine konuşma ve tartışma fırsatı yakaladık. Birçok Ankara ve turne ekibiyle tanışıp eleştirilerimizi onlara ilettik. Beğenilen oyunlar, fuaye sohbetleri sayesinde daha da anlam kazanarak bizdeki değerlerini artırdı. İzlerken ısınamadığımız bazı oyunlar ise, fuaye sohbetiyle birlikte bizde farklı bir derinliğe yol açtı. 40 dakikalık oyunların ardından 90 dakikalık fuaye söyleşileri gerçekleştirdik, çünkü tiyatroyu seyretmek kadar onu konuşmak da çok değerli bizim için.


Fuaye Ankara, bir seyirci topluluğu olarak kuruldu. "Ankara Seyircisi" kavramının değerini bilerek, bu değerli seyircilerin kıymetli eleştirilerini bir çatı altında toplamak için yola çıktık. Fuaye Ankara sayesinde müdavim diyebileceğimiz birçok Ankara seyircisiyle tanışma fırsatımız. Ayrıca bize katılarak yeni sahne ve yeni ekipler keşfeden, düzenli olarak tiyatro alışkanlığı edinen birçok seyircimiz oldu. Toplu olarak hareket ederek eleştirilerimizi ekiplere ilettik, iletmeye de devam ediyoruz. Çünkü eleştiri kültürünün önemini biliyor ve ekiplerle bir araya gelip konuşup tartışarak Ankara tiyatrosuna katkı sağlamayı seviyoruz.


Kolektif yapılanmanın gücüne inanıyor, gelecek sezon çok daha kalabalık ve verimli işler çıkaracağımızı biliyoruz. Fuaye Ankara'nın grup ve etkinlikleri herkese açık. Tiyatro başta olmak üzere sanatın birçok disiplini hakkında konuşmak isterseniz, etkinliklerimizi takip ederek bize katılabilirsiniz. Önümüzdeki sezon fuaye etkinliklerimize devam edeceğimiz gibi, farklı projelerimizle de Ankara seyircisi ve ekibinin yanında olacağız.


Fuaye Ankara'da yer alan, destek veren, küçük de olsa katkı sağlayan tüm seyircilerimize ve inatla sanat üreten tüm ekiplerimize teşekkürler.


EYLÜL AYINDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

2 görüntüleme

Comments


bottom of page