top of page

"Madonna Kürk Mantolu" - Fareler Tiyatrosu - Aralık Sahne

Fuaye Ankara seyirci topluluğu olarak dördüncü fuayemizi Aralık Sahne'de gerçekleştirdik. Fareler Tiyatrosu'nun davetiyle "Madonna Kürk Mantolu" oyununu izleyip hem sahneyi, hem ekibi, hem de oyunu konuştuk.


Oyunun yazarı ve yönetmeni Onur Gazdağ metnin yazım sürecinden bahsetti bizlere. Yazımının sekteye uğradığı dönemlerde motivasyonunu nasıl topladığını dinlemek güzeldi. Ayrıca söyleşimiz boyunca uzun süre Türkiye Eleştirmenler Birliği'nin başkanlığını yapmış yazar, yönetmen, eleştirmen Ragıp Ertuğrul'u anmış olduk. Oyunun süreç içerisinde nasıl yeniden meydana geldiğini ve yine süreç içerisinde nasıl değişimler yaşadığını dinlemek bizim için keyifliydi.


Oyuncu Tarkan Akan'a performansına hazırlık sürecini ve zaman içerisindeki gelişimini sorduk. Metni içselleştirdikçe performansındaki değişimlerin daha gözle görülebilir olduğunu aktardı bizlere.


Akın Canpolat’tan da Aralık Sahne'nin aralık ayı süresince gerçekleştireceği "3. Bi' Aralık Festival" hakkında bilgiler alarak fuayemizi tamamlamış olduk.


Aralık Sahne'ye, Fareler Tiyatrosu'na ve fuayemize katılan herkese teşekkürler.


Tiyatroların birlik bilinciyle daha çok konuşularak görünür olacağını düşünüyor ve fuayelerimize devam ediyoruz.

10 görüntüleme

Comments


bottom of page