top of page

"Herkes Yolunda" - Echoes Sahne - Aralık Sahne

Geçtiğimiz pazar günü, 3. Bi' Aralık Festival kapsamındaki "Herkes Yolunda" oyununu izledik ve sonrasında fuaye alanında Echoes Sahne ekibiyle birlikte soru-cevap gerçekleştirdik.


"Herkes Yolunda, yakın çevresindeki insanların aksine “Gitme” yi henüz hiç deneyimlememiş genç bir kadının, gitmeye cesaret edişini anlatmaktadır."


Oyuna geçmeden önce Echoes Sahne'yi daha iyi tanımak için sözü Gökhan Civan'a bıraktık ve ekibin nasıl bir araya geldiğini dinledik.


Sorularımızı genellikle oyunu yazan ve tasarlayan, ama özellikle oyunculuğuyla dikkat çeken Meltem Gürlevik'e yönelttik. "Oyuncunun, hareket ritmi, zaman, mekân ve seyirci ile kurduğu ilişki sahnede karaktere özgü olan 'oyunsu' tavrı yaratmaktadır." Bu unsurlardan yola çıkarak başladığımız fuaye sohbetimizde başarılı oyunculuk kadar oyundaki dördüncü duvar kavramı da tartışılmış oldu.


Dikkat çeken bir diğer konu da oyundaki akış ve konular arasındaki bağlantılar oldu. Reji seçimi üzerine gelen soruları yine Meltem Gürlevik yanıtladı. Bir oyunda hem yazar, hem oyuncu, hem de yönetmen olmanın avantajları ve dezavantajları üzerine uzunca bir sohbetle fuaye söyleşimizi tamamlamış olduk.


Meltem Gürlevik, Gökhan Civan ve tüm Echoes Sahne ekibine teşekkür ederiz. Oyunu biz seyircilerle buluşturup fuaye imkanı yarattıkları için Aralık Sahne'ye teşekkürler.

0 görüntüleme

Comments


bottom of page