top of page

Fuaye Ankara Hakkında

Ankara seyircileri için haber ve eleştiri topluluğu.

Fuaye Ankara, sanatsal üretimlerin görünürlüklerini artırmayı amaçlayan bir topluluktur. Sahne sanatlarından sinemaya, sergilerden festivallere kadar pek çok alanda konuşmalar düzenleyip sosyal medyanın imkanları dahilinde paylaşımlar yapmaktayız. Ankara seyircilerinin bir araya geldiği başta WhatsApp grubumuz olmak üzere birçok platformda gişesi açılmış tiyatro oyunlarını, tarihi yaklaşmış konserleri ve aslında dikkat çeken tüm etkinlikleri birbirimize haber verip olan bitene dair yorumlarımızı paylaşıyoruz.


Ayrıca adımızdan da anlaşılacağı üzere etkinlikleri sadece duyurmakla kalmıyor aynı zamanda sanatsal üretimler üzerine konuşup tartışabileceğimiz "fuaye" sohbetleri düzenliyoruz. Bu sayede, hem eleştiri kültürümüze katkı sağlamayı hem de kolektif bir şekilde hareket eden seyirci kitlesi oluşturmayı amaçlıyoruz.


Özellikle tiyatro hakkında konuşmayı, tartışmayı, fuaye sohbetleri gerçekleştirmeyi seviyoruz. Böylelikle tiyatroların görünürlüğüne katkı sağlamak en büyük hedefimiz. Tiyatro ekiplerinden gelen oyun ve fuaye davetlerinin tamamını değerlendirerek takvimimize uygun olanları topluluğumuzla paylaşıp etkinlik planı oluşturuyoruz. Ayrıca oyun sonrası fuayelerden bağımsız olarak topluluk üyelerinin bir araya gelip konuşup tartıştıkları buluşmalar da yapmaktayız.


Tarafsızlık ve kapsayıcılık bizler için çok önemli. Ankara'nın sanat yaşamı için emek harcayan herkesle, her ekiple tanışıp sohbet etmek için bir araya geldik. Umarız hep birlikte Ankara'daki sanat yaşamını çok daha canlı ve verimli kılacağız. Davet, yorum, öneri ve eleştirileriniz için WhatsApp grubumuza katılabilir, Instagram hesabımıza mesaj atabilir ve ayrıca fuayeankara@gmail.com mail adresimizi kullanabilirsiniz.


Tüm duyurularımızı Fuaye Ankara WhatsApp grubumuzdan, Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

18 görüntüleme

Commentaires


bottom of page