top of page

"Dublörün Hikayesi" - Tiyatro Mitos - Arcadium Sahne

Fuaye Ankara seyirci topluluğu olarak 28 Ekim 2023 tarihinde Arcadium Sahne'de "Dublörün Hikayesi" oyununu izledik ve hemen ardından Tiyatro Mitos ekibiyle tanışıp söyleşi gerçekleştirdik.


"Kendisiyle, başına gelenlerle ve hatta hayalleriyle bile dalga geçmekten imtina etmeyen Kemal’in oyuncu olamayıp, nasıl dublör olduğunun eğlenceli, bir o kadar da hüzünlü hikâyesi…"


Oyunun yazarı ve oyuncusu Kemal Uçar'a hem fiziksel eforun yoğun olduğu oyununun zorluklarına dair hem de yazım sürecine dair sorular yönelttik. Öncelikle oyunu kaleme alış süreçlerine değindi oyuncumuz. Kendi yaşamından izler olup olmadığına dair sorularımızı da bu kısımda yönelttik. Fiziksel tiyatronun seyircideki etkisi de fuayemizde konuşulan konular arasındaydı.


Ayrıca oyunun yönetmeni Şenol Önder ile oyunun hazırlık aşamalarını konuşup merak ettiğimiz yazar-oyuncu-yönetmen ilişkisini sorduk. Oyuncu ile prova süreçlerinin nasıl geçtiğine dair dinlediklerimiz oldukça keyifliydi bizim için.


Tiyatro yolculukları Ankara'da başlayıp İstanbul'a uzanan Tiyatro Mitos ekibiyle tanışmamıza vesile olan Turuncu Organizasyon'ı unutmayalım. Hem emekçiler hem seyircilere teşekkürler.

23 görüntüleme

Comments


bottom of page