top of page

"Canavar" - 2 Tiyatro - Panora Sanat Merkezi

Dün akşam Fuaye Ankara seyirci topluluğu olarak "Canavar" oyununu izledik ve hemen sonrasında da 2 Tiyatro ekibi ile söyleşi gerçekleştirdik.


Canavar; bir imza günü için küçük bir Anadolu şehrine gelmiş olan roman yazarı Kemal Sönmez'in, yıllardır görüşmediği kuzenleri Aslı ve Derya’yı ziyaret etmesiyle başlar.”


2 Tiyatro'nun ilk oyunu olduğu gibi aynı zamanda oyunun yazarı ve yönetmeni Tunç Şahin'in de ilk tiyatro projesiydi "Canavar". Oyuncular soluklanırken ilk sorumuzu yazara yönelttik. Üstü kapatılan, pek konuşulmayan ama son derece hassas olan konular çerçevesinde "Susmanın susmamaktan daha zor" olduğunu anlattı bizlere. Metnin çıkış noktasıyla birlikte prova süreçlerini de öğrenmiş olduk.


Oyuncular Tülin Özen, Gülçin Kültür Şahin, Hakan Emre Ünal'da merak ettiklerimiz ise çoğunlukla karakterlerine nasıl hazırladıkları yönündeydi. Bu konuda metnin kendilerine çok yardımcı olduğunu söylediler.


Oyuncuların uyumları ve sahnede sergiledikleri performans metnin gücü ile birleşince seyirciler tarafında yer yer gülümsemeler ama çoğunlukla uzun ve yoğun sessizlikler yaşandı. Geçmişleriyle yüzleşen üç karakterin hayatları biz izleyenlere birebir nüfus etti ki iyi oyundan beklediğimiz de bu güçlü hisleri tatmaktı zaten. Umarız "Canavar"ın yolu Ankara'ya en kısa zamanda tekrar düşer.


Yazar ve yönetmen Tunç Şahin'e, oyuncular Tülin Özen, Gülçin Kültür Şahin, Hakan Emre Ünal'a, söyleşi teklifimizi başından sonuna ilgiyle karşılayan uygulayıcı yapımcı Elif Özge Maltepe'ye ve tüm 2 Tiyatro ekibine teşekkür ederiz ilgi ve emekleri için. Söyleşimize katılan herkese de ayrıca teşekkürler.

1 görüntüleme

Kommentare


bottom of page