top of page

"Şirket" - SÖZ Sanat Merkezi - Farabi Sahnesi

11 Mart 2024 Pazartesi akşamı SÖZ Sanat Merkezi'nin "Şirket" oyununu izlemek üzere Farabi Sahnesi'ndeydik. Sonrasında da oyuncular ve sahne arkası ekibiyle fuaye sohbeti gerçekleştirip Ankara'daki çalışmaları üzerine konuştuk.


"İki rakip, iş dünyasının karanlık sırlarını ortaya çıkarmak için birbirleriyle savaşıyor. Hırslı ve gaddar bir kadın ile tecrübelerine güvenen bir erkek arasındaki rekabet, akıl oyunları ve absürt hilelerle dolu!Birbirlerini alt etmek için neler yapacaklar? İş dünyasının çılgın gerçekleri arasında kahkaha dolu bir yolculuğa hazır mısınız?"


Suat Özgültekin Sanat Merkezi aslında sanat yoluna ilk olarak Samsun'da başlamış. Suat Özgültekin ile tiyatro adına büyük başarılara imza atan SÖZ Sanat Merkezi daha sonra oğlu Suhacan Özgültekin ile yoluna devam etmiş ve Ankara'ya geçmişler.


Zeynep Kaçar'ın kaleminden çıkan "Şirket", plaza dünyasını eleştirip tiye alan bir yapıya sahip. Oyuncular Şahika Kaynar ve Hasan Hüseyin Acar'ın iş görüşmesi sırasında yaşadıklarını izliyoruz seyirciler olarak. Fuayemizde metni her yönüyle ele alsak da aslında en çok reji seçimleri üzerine bir sohbet gerçekleştirdik. Bir nevi beyin fırtınası olarak ilerleyen konuşmalarımız oyunu birçok yönden ele almamıza imkan tanıdı.


Fuaye Ankara'ya ilgi ve desteğinden dolayı başta Suhacan Özgültekin olmak üzere tüm "Şirket" ve Söz Sanat Merkezi ekibine çok teşekkür ederiz.

5 görüntüleme

Comentarios


bottom of page