top of page
"Tac'ın Nöbetçileri" - 3 Haziran Pazartesi, 20:00 - Akün Sahnesi
"Tac'ın Nöbetçileri" - 3 Haziran Pazartesi, 20:00 - Akün Sahnesi

03 Haz Pzt

|

Akün Sahnesi

"Tac'ın Nöbetçileri" - 3 Haziran Pazartesi, 20:00 - Akün Sahnesi

Oyun: Tac'ın Nöbetçileri Tarih: 3 Haziran Perşembe, 20:00 Yer: Akün Sahnesi Ekip: Trak Tiyatro "Bize Katılın" formunu doldurarak indirimli biletlerle oyunu izleyebilir ve fuaye etkinliğimize katılabilirsiniz. Detaylı bilgi içinse tüm kanallar üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Saat ve Yer

03 Haz 2024 20:00 – 22:00

Akün Sahnesi, Remzi Oğuz Arık, 06540 Çankaya/Ankara, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Fuaye Ankara olarak 3 Haziran Pazartesi günü saat 20.00'de, Akün Sahnesi'ndeki "Tac'ın Nöbetçileri" oyununu izlemeye gidiyoruz. Oyundan 10 dakika sonra da Trak Tiyatro ekibiyle tanışıp sahne veya fuaye alanında oyun üzerine sohbet gerçekleştireceğiz.

NOT: Fuaye etkinliğimize katılıp indirimli biletlerle oyunu izlemek isterseniz "Bize Katılın" formumuzu doldurabilirsiniz. Formumuzu doldurduğunuzda adınıza yeriniz ayrılmış olacak. Oyun günü gişeden Fuaye Ankara seyircisi olduğunuzu belirterek sizin için ayırtılmış biletinizi temin edebileceksiniz. Fiyat bilgisi almak içinse bizimle iletişime geçebilrisiniz.

Tac'ın Nöbetçileri

Yaş Sınırı: 16+

Süre: 75 dakika / Tek perde

‘Bu bahsettiğin, şu dünya var ya... Sen şu dünyayı seviyorsun... Güzelliği yaralı bir hayvanı öldürür gibi öldürmek zorunda bırakıldığımız dünyayı. Hissetmemizin, düşünmemizin, konuşmamızın bizim kolaylıkla infaz edilmemize sebep verebileceği dünyayı.’

‘Masallar çocuklar içindir, imparatorluk nöbetçileri için değil.’

Yüce Babür İmparatoru Şah Cihan canından çok sevdiği eşi Mümtaz Mahal’in ölümü üzerine eşi benzeri görülmemiş bir anıt mezar yaptırmaya karar verir. Cennetin yeryüzündeki tasviri olması planlanan bu anıt mezar tarihin en görkemli mimari eseri olacaktır.

İnşası bitmeden kimsenin görmemesi için, fetva çıkarılıp, büyük duvarlar ardına gizlenen Tac Mahal, imparatorluğun iki nöbetçisi olan Babür ve Hümayun tarafından korunmaktadır.

Tac Mahal’in dünyaya ilanından az biraz önce, Babür ve Hümayun meraklarına yenik düşüp, yüzlerini Tac Mahal’e döner…

‘İmparatora ölüm, yaşasın güzellik.’

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page