top of page
"Döngü (Korkut Efsaneleri)" - 1 Mart Cuma, 19.30 - Aralık Sahne - Tiyatro Tempo
"Döngü (Korkut Efsaneleri)" - 1 Mart Cuma, 19.30 - Aralık Sahne - Tiyatro Tempo

01 Mar Cum

|

Aralık Sahne

"Döngü (Korkut Efsaneleri)" - 1 Mart Cuma, 19.30 - Aralık Sahne - Tiyatro Tempo

Oyun: Döngü (Korkut Efsaneleri) Tarih: 1 Mart Cuma, 19.30 Yer: Aralık Sahne Ekip: Tiyatro Tempo "Bize Katılın" formunu doldurarak indirimli biletlerle oyunu izleyebilir ve fuaye etkinliğimize katılabilirsiniz. Detaylı bilgi içinse tüm kanallar üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Saat ve Yer

01 Mar 2024 19:30 – 21:30

Aralık Sahne, Kavaklıdere, Esat Cd. No: 28/A, 06680 Çankaya/Ankara, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Fuaye Ankara olarak 1 Mart Cuma akşamı saat 19.30'da, Aralık Sahne'de "Döngü (Korkut Efsaneleri)" oyununu izlemeye gidiyoruz. Oyundan 15 dakika sonra da Tiyatro Tempo ekibiyle tanışıp sahne veya fuaye alanında oyun üzerine sohbet gerçekleştireceğiz.

NOT: Fuaye etkinliğimize katılıp indirimli biletlerle oyunu izlemek isterseniz "Bize Katılın" formumuzu doldurabilirsiniz. Formumuzu doldurduğunuzda adınıza yeriniz ayrılmış olacak ve oyun günü gişeden Fuaye Ankara seyircisi olduğunuzu belirterek sizin için ayırtılmış biletinizi temin edebileceksiniz. Fiyat bilgisi almak içinse bizimle iletişime geçebilrisiniz.

Döngü (Korkut Efsaneleri) Tiyatro Oyunu

Yaş Sınırı: 16+ Süre: 75 dk.

Bu oyun 12 Korkut efsanesinden üçünü temel alarak insanlığın yaşadığı duygulara odaklanmıştır. Bayındır Han'ın onuru ve cesareti, Kıpçak Melik'in alçaklığı ve ihaneti , Basat ve Banu Çiçek'in aşkı ve sadakatı...Savaslar, ayrılmalar, ölüm, özlem, mutluluk , kavuşma,  ve yine yalnızlık....Tüm bunlar Korkut'un yorumuyla  nasıl görünüyor?  Kopuzun sesi bizi neden bu kadar çaresiz hissettiriyor? Bazı hikayeleri eski olmalarına rağmen neden unutamıyor ve bu kadar çok içimizde hissediyoruz? Bu oyunu izlerken belki de bu soruların cevaplarına biraz yaklaşabilirsiniz ...

Oyunumuz XXII. Direklerarası Seyirci Ödüllerinde;

En iyi Yönetmen Ödülü (Dina Jumabayeva)

Bulgaristan'da düzenlenen 18. Golden Dolphin Kukla Festivali Yetişkin Kategorisinde;

En iyi Müzik (Nedim Yıldız) ve En iyi Erkek Oyuncu (Haluk Yüce) ödüllerini almıştır.

UYARI : Oyunumuzda zaman zaman sis kullanılmaktadır. Sise karşı hassasiyeti olan izleyicilerimizin bu durumu dikkate almalarını rica ederiz.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page