top of page
"Ceset" - 10 Şubat Cumartesi, 20.00 - Yakîn Tiyatro - Tiyatro Ciddibazlar
"Ceset" - 10 Şubat Cumartesi, 20.00 - Yakîn Tiyatro - Tiyatro Ciddibazlar

10 Şub Cmt

|

Yakîn Tiyatro

"Ceset" - 10 Şubat Cumartesi, 20.00 - Yakîn Tiyatro - Tiyatro Ciddibazlar

Oyun: Ceset Tarih: 10 Şubat Cumartesi, 20.00 Yer: Yakîn Tiyatro Ekip: Tiyatro Ciddibazlar "Bize Katılın" formunu doldurarak indirimli biletlerle oyunu izleyebilir ve fuaye etkinliğimize katılabilirsiniz. Detaylı bilgi içinse tüm kanallar üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Saat ve Yer

10 Şub 2024 20:00 – 22:00

Yakîn Tiyatro, Maltepe, Necatibey Cd. No:102/A, 06570 Çankaya/Ankara, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Fuaye Ankara olarak 10 Şubat Cumartesi akşamı saat 20.00'de, Yakîn Tiyatro'da "Ceset" oyununu izlemeye gidiyoruz. Oyundan 15 dakika sonra da Tiyatro Ciddibazlar ekibiyle tanışıp sahne veya fuaye alanında oyun üzerine sohbet gerçekleştireceğiz.

NOT: Fuaye etkinliğimize katılıp indirimli biletlerle oyunu izlemek isterseniz "Bize Katılın" formumuzu doldurabilirsiniz. Formumuzu doldurduğunuzda adınıza yeriniz ayrılmış olacak ve oyun günü gişeden Fuaye Ankara seyircisi olduğunuzu belirterek sizin için ayırtılmış biletinizi temin edebileceksiniz. Fiyat bilgisi almak içinse bizimle iletişime geçebilrisiniz.

Ceset

Yaş Sınırı: 18+ Süre: 1 Perde / 50 Dakika

“Ceset” yahut Kaygılı Cevdet Bey’in Müstesna Muhayyilesi Ankara’nın göbeğinde, bir gece yarısı vaktinde Nejat’ın çıplak elleriyle öldüresiye dövdüğü Ceset, Cevdet’in tüm yaşamını ve anılarını tepetaklak eder. Çünkü bilmedikleri bir şey vardır; Ceset o gece bir değil, iki kişinin öldürüleceğine dair haber almıştır; ve ona asla yanlış haber gelmez. Bu oyunda neyi amaçlıyoruz? Sembolist bir tiyatro oyunu çalışması olan “Ceset” seyircisine kara komedi penceresinden baktırmayı ve gündelik, sıradan hatta önemsiz sandığımız geçmiş anılarımızın yaşamımızın tamamını hatta ölümümüzü nasıl şekillendirdiğini düşündürmeyi hedefler. Bu oyunda Jerzy Grotowski’nin Fiziksel Eylemler Yöntemi ve Yoksul Tiyatro gibi çalışmalarından hareketle kendine özgü bir oyun dili oluşturan Ciddibazlar, tasarım ve reji açısından da seyircisinin sezgisel yönelimlerine hitap ederek komik, kaygı uyandırıcı ve derinlik içeren bir deneyimi seyircisine vaadediyor.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page